FAQ - Wszystkie ważne informacje

Sprawy techniczne

Nie mogę wejść na serwer. Mam jakiś błąd kluczy/session lost.

Na 99% masz złe mody załadowane.

1. Sprawdź załadowane mody z listą modów normalnych lub odpowiedniego dnia tematycznego. Możesz mieć tylko mody, które są na liście!
  2. Mody na misje normalne i tematyczne nie łączą się! Nie można mieć ich włączonych równocześnie.
  3. Dodatkowo sprawdź czy nie masz włączonego BattlEye, czasami blokuje pliki .dll ACE.
Wywala mi jakiś błąd no entry.

Jeżeli innym też tak wywala to bardzo możliwe, że wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie jest duża szansa, że nie ma załadowanych wszystkich wymaganych modów.

Mam zły klucz moda, który jest na liście.

Prawdopodobnie mod nie pobrał się poprawnie, zalecane jest naprawienie go przez launcher lub pobranie od nowa.

Arma pobiera mi wszystkie mody od nowa, co robić?

https://steamcommunity.com/app/107410/discussions/1/135510194254064583/

Po wejściu na serwer jestem w wodzie.

Prawdopodobnie nie masz włączonej mapy, która jest odpalona na serwerze. Sprawdź listę włączonych modów.

Mam problem, gdzie szukać pomocy?

Jeśli tu nie znalazłeś pomocy to szukaj jej na kanale “Jestem nowy i czegoś nie wiem” na ts. Jeśli będziesz tam siedział, gdy ktoś jest na serwerze to jest niezerowa szansa, że spróbuje Ci pomóc.Dodatkowo najlepiej szukać takiej pomocy przed misją (około godziny 18-19), wtedy jest największa szansa, że ktoś będzie siedział na ts.

Jak ustawić ACRE?

Poradnik jest dostępny w opisie kanału “Jestem nowy i czegoś nie wiem” na ts.

Macie jakieś sugestie odnośnie ustawień graficznych?

Tu masz bardzo dokładny poradnik (trochę stary).

Sprawy organizacyjne

Jaki jest adres serwera ts/arma?

Adresy i hasła (widoczne po rekrutacji): https://arma.bzdet.pl/t/adres-serwera-arma-ts-discord/267

Czy można dołączać do gry po jej rozpoczęciu?

W zdecydowanej większości przypadków można dołączyć w trakcie, wystarczy zrobić to z RiGCzem - tak, by w miarę możliwości nie przeszkadzać innym (np. jak ludzie już czekają w lobby i ktoś coś tłumaczy to przerywanie mu głupimi pytaniami, czyli np. takimi na które odpowiedź można znaleźć tutaj, byłoby niegrzeczne).

Czy coś jest dzisiaj grane?

Informacji na ten temat najlepiej szukać w pierwszej kolejności na ts (nazwa kanału z dużą liczbą podkanałów będzie zawierała informację o godzinie i tytule misji), później na discordzie na kanale od ogłoszeń gier, a na końcu można zapytać również na discordzie na kanale do zadawania pytań.
Jeśli nie ma żadnej informacji czy coś jest grane (bo nikt nie wie na przykład) to i tak dobrze jest siedzieć na ts w okolicy godziny 20:00, wtedy zazwyczaj wszystko się wyjaśnia.

Kiedy odbywają się rozgrywki?

Oficjalne rozgrywki odbywają się prawie zawsze w okolicy godziny 20:00. W środy i soboty odbywają się duże misje (przeznaczone dla większej liczby ludzi, zazwyczaj lepiej przygotowane), w piątki są misje tematyczne (na innych modach), a we wtorki czasem są misje z cyklu “Tanoa Tuesdays”. Tylko środa, piątek i sobota są pewnymi dniami, w które zawsze jest jakaś rozgrywka (w piątki zdarza się nie). W pozostałe dni jest szansa, że będzie coś, ale nie ma pewności.

Czy muszę przechodzić jakieś szkolenia by móc z Wami grać?

Nasz program nieobowiązkowych, dobrowolnych szkoleń nie przewiduje szkolenia z chodzenia do przodu.

Co oznaczają poziomy zeusa?

To nasze wewnętrzne oznaczenie, które umożliwia sprawdzenie doświadczenia zeusa (oprócz liczby zeusowanych misji). Więcej informacji nt. zeusowania oraz tworzenia misji

Inne

Gdzie znajdę jakieś nagrania z misji?

Madin - Kanał YT
Monkey - Kanał YT/Streamy
TBA

Są jakieś przydatne linki, z którymi warto by się było zapoznać?

Dokładna rozpiska organizacji hierarchii dowodzenia
Poradnik dla pilotów dotyczący uzbrojenia