Kącik pytań żółtodziobów

Pomyślałem, że całkiem dobrym pomysłem będzie stworzenie tematu, w którym osoby nowe, nie mające do tej pory dużej styczności z Armą, albo grające tylko waniliowo (jak np. dotychczas ja) mogłyby zapytać wyjadaczy o jakieś głupoty, na które przed/podczas/po misji zwyczajnie nie ma czasu lub wpadają do głowy dopiero później.

Dlatego:

1. W jaki sposób scustomizować wyposażenie postaci, tak by trafiło do gry? Wiem, że ma to coś wspólnego z arsenałem VR, ale jak sprawić by ten stworzony i zapisany przez siebie szablon (chodzi mi o czystą kosmetykę, okulary, papierosy, arafatki, które widziałem u wielu podczas misji) trafił do samej gry na wypokowym serwerze?

2. Czy prócz regularnych misji, planowane są też misje/eventy szkoleniowe dla ochotników? Co prawda widziałem wzmianki o różnych szkoleniach na forum, ale nie znalazłem żadnych szczegółów. Chętnie poznałbym bliżej system leczenia i to nieco bardziej dokładnie, niż na szybko przed którąś z misji. Oprócz tego przychodzą mi na myśl szkolenia z zakresu poruszania się w grupie, oczyszczania budynków, itp. Wiadomo, że składy na misje cały czas się zmieniają i z racji różnego stopnia umiłowania do milsimów, nie każdy chciałby sobie tym głowę zawracać, ale wydaję mi się, że znalazłoby się trochę osób i na taką zabawę nie tylko na polu walki, ale także i w obozie szkoleniowym.

Na razie chyba tyle. Jak pytam o coś co już było to się kajam i proszę o odnośniki do tematów :wink:

Dobry pomysł, chętnie odpowiem na Twoje pytania :smiley:

W głównym menu, w górnym prawym rogu ekranu masz ikonkę ludzika, po najechaniu wskoczy ci twój profil, kliknij w nick.
4186a7cea11cd003f4a9b7b41662b22b
Tam masz menu edycji, gdzie możesz zmienić wygląd twarzy/dodać sobie dodatki typu arafatka, cygaro itd.

Co środę, 1h/30min przed misją zawsze jestem na TS3 i prowadzę dodatkowe szkolenia z zakresu systemu medycznego dla chętnych, jak jesteś zainteresowany to wpadaj! Oprócz tego Mydło prowadził wcześniej podstawowe szkolenia z latania, aktualnie z tego co wiem projekt jest zawieszony. Co do innych szkoleń podstawowych z czyszczenia budynków etc. to aktualnie jest mała podgrupa “speshulsów”, w której testowany jest system szkoleń, który jak się sprawdzi, będzie stopniowo wprowadzany dla reszty chętnych graczy :wink:

System szkoleń “speshulsów” na razie się nie sprawdza (nikt na szkolenia nie przychodzi XD, ale były tylko 2 próby jak dotąd), a szkolenie lotnicze będzie wznowione jak tylko mi się zachce je ulepszyć o szkolenie zaawansowane. Co do szkolenia medycznego to jeśli nie chcesz czekać do środy to jutro (czytaj w niedzielę) przed misją będzie szkolenie, ze względu na obecność MEDEVACa w misji. Będzie wyglądało bardzo podobnie do środowego, więc możesz skorzystać.

Dzięki Malpek. Odpowiedź na pierwsze pytanie była tak oczywista, że aż się nie spodziewałem :wink:

Dobrze wiedzieć! Spróbuję się stawić na jednym z nich. Chcę próbować ogarnąć jak najwięcej, żeby nie być wiecznie tylko dodatkowym strzelcem do drużyny, a raczej jej integralną, przydatną częścią.

Nie wiem czy jutro będę mieć czas na grę, ale jeżeli to pewnie się pojawię. Dzięki.