Operacja "Beheading the Tiger" - Tanoa - TBA


#1

Operacja "Beheading the Tiger" - Tanoa

TŁO FABULARNE

Operacja Tiger’s Lair zakończyła się umiarkowanym sukcesem. Siłom rządowym udało się opanować tylko część wyspy - kartele nie zostały wyeliminowane w całości, utrzymując kontrolę nad obszarem na południe od pasma górskiego przebiegającego przez jej środek. Osłabione wojska HIDF wycofały się do miasta Harcourt, pozostawiając niewielkie siły w Moddergat mające za zadanie obronić miasto przed ewentualnym kontratakiem ze strony karteli.

Na podstawie dokumentów odnalezionych w Moddergat odkryto, że przeciwnik jest w posiadaniu wyrzutni rakiet balistycznych 9K79 “Toczka”, uzbrojonej w głowicę z konwencjonalnym ładunkiem kasetowym. Oprócz tego ujawniono miejsce pobytu głównego dowódcy wszystkich komórek karteli.

W związku z odkryciem dowództwo HIDF podjęło decyzję o wysłaniu do akcji komandosów z elitarnej jednostki Sotia Lialia. Do akcji wkraczają 24h po rozpoczęciu poprzedniej operacji. Przed świtem, pod osłoną ciemności, przedostaną się łodziami na wyspę i dokończą zadanie usunięcia karteli z Tanoi.


OPIS MISJI

DANE WYWIADOWCZE
Pora dnia - świt. Wschód słońca około 06:00 (60 minut od rozpoczęcia operacji). Początkowo lokalne mgły i bezchmurne niebo. Prognoza przewiduje załamanie pogody w ciągu 2,5 godziny od rozpoczęcia działań - zachmurzenie całkowite, silny wiatr i sztorm.

Przeciwnik został mocno osłabiony podczas poprzedniej operacji, jednak pozostałe siły są nadal dość silnie uzbrojone. Posiadają ręczną i stacjonarną broń maszynową, granatniki podlufowe, ręczne i stacjonarne granatniki p-panc oraz dysponują uzbrojonymi pojazdami kołowymi i gąsienicowymi. Zachować ostrożność podczas prowadzenia działań.

W rejonie działań obecni są cywile.

SIŁY WŁASNE
Samodzielne, 7-osobowe oddziały elitarnej jednostki komandosów Sotia Lialia.

Do dyspozycji łodzie RHIB w celu przeprowadzenia desantu na zachodnim wybrzeżu wyspy. Pozostała część operacji zostanie przeprowadzona na piechotę aby zminimalizować ryzyko wykrycia - zaalarmowany przeciwnik może wystrzelić rakietę niszcząc stolicę archipelagu.

Brak wsparcia artyleryjskiego. Do dyspozycji jednostki oddano brytyjski lekki moździerz M6. Po likwidacji obrony przeciwlotniczej w Lijnhaven możliwe wsparcie z powietrza.


KWESTIE TECHNICZNE

ZAPISY NA MISJE
NIE MA. Forum popsute.

POZIOM MILSIMU
Normalny. RP nie jest wymagane ale nie będzie tolerancji dla robienia gnoju. Działacie jako jednostka wojskowa więc nie obowiązuje jakieś szczególne ROE - generalnie robicie to na co pozwoli dowódca.

POZIOM ZEUSA
1

RESPAWNY
Pojedynczy respawn dla każdego gracza. Po jego zużyciu - permadeath.

ŁĄCZNOŚĆ RADIOWA
Każdy oddział działa niezależnie, dowódcy mają radia AN/PRC-117F. Dowódcą operacji zostanie jeden z dowódców oddziałów - ochotnik lub wybrany na starcie misji. Są dwa kanały 1-PLT-MAIN do łączności między oddziałami i 10-CROSSROADS do łączności z Zeusem.


#2

Beton TL


#3

#4

#5