Operacja "Junglejack" - N'Ziwasogo - 26.06.2019 20:00


#1

Operacja "Junglejack" - N'Ziwasogo

TŁO FABULARNE

Afryka równikowa, bliżej nieokreślone czasy współczesne. N’Ziwasogo, tak jak wiele podobnych mu afrykańskich krain, jest teatrem zmagań skorumpowanego, wojskowego rządu z rebeliantami którzy z różnych pobudek nie uznają jego autorytetu.

W regionie tym, bogatym w rozmaite zasoby naturalne, pojawiają się jednak zagraniczni gracze, którym niestabilna sytuacja jest na rękę bo pozwala na niekontrolowane wydobycie bogactw przy bardzo niskich kosztach przedsięwzięcia. Jednakże z uwagi na źle widziane współcześnie oficjalne interwencje zbrojne wysługują się sowicie opłacanymi najemnikami, za pomocą których sieją zamęt. Niekiedy najemnicy wykonują pozornie dobroduszne działania w obronie lokalnej ludności, ale w rzeczywistości są one zasłoną dymną skalkulowaną na poprawę wizerunku.

Dzisiejszej nocy jedna z takich grup rozpoczyna swoją misję. Chociaż niektóre jej elementy mogą wydawać się nielogiczne to stanowią element szeroko zakrojonej operacji destabilizacji regionu. Sens poszczególnych działań jednak nie trapi najemników, obchodzą ich wyłącznie pieniądze za wykonanie powierzonych zadań.

Tuż przed rozpoczęciem misji w okolicy rozbija się helikopter ONZ. Załogi śmigłowców używają lokalizatorów, a najemnicy mają narzędzia do ich namierzenia. Wygląda na to, że możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy dosłownie spadła z nieba.

OPIS MISJI

DANE WYWIADOWCZE
Pora dnia - noc, pełnia. Niebo bezchmurne. Prognoza nie przewiduje zmian.

Przeciwnikiem są wojska rządowe i rebelianci. Dokładna liczebność i wyposażenie nieznane. Zalecane unikanie dużych skupisk jak garnizony, chyba że zadania stanowią inaczej.

Do dyspozycji 2 ciężarówki 5-tonowe i 3 pojazdy typu HMMWV, zapas broni i amunicji niezbędnych do wykonania zadań oraz noktowizja generacji 2. Inne rzeczy do zdobycia we własnym zakresie w trakcie misji.

W rejonie działań obecni są cywile.

Brak wsparcia, działacie samodzielnie.

ZADANIA
Kilka zadań “typowych” z rodzaju znajdź i zniszcz, które zostaną ujawnione na miejscu oraz odnalezienie załogi śmigłowca.

KWESTIE TECHNICZNE

ZAPISY NA MISJE
Będą na discordzie. Ograniczona liczba miejsc - u najmitów maksymalnie 4 niezależne oddziały po 7 osób, załoga śmigłowca 3 osoby = maksymalnie 31 osób nie licząc Zeusa i ewentualnego Padawana. Nie ma Zulu - dowódcą operacji zostanie SL jednej z drużyn.

POZIOM MILSIMU
Wyłączone markery, GPS tylko jako zwykłe DAGRy w ograniczonej liczbie. RP nie jest wymagane ale nie będzie tolerancji dla robienia gnoju. Działacie jako najemnicy więc nie obowiązuje jakiekolwiek ROE - robicie to na co pozwoli dowódca. Piloci jako ONZ mogą robić wszystko co pozwoli im przetrwać, w tym strzelać bez ostrzeżenia.

Wyłączony kanał global i side chat - dostępny tylko group chat! Ponieważ piloci działają jako ekipa która ma się znaleźć nie mogą być widoczne markery stawiane/rysowane przez graczy na mapie ani pisanie bzdetów, także sorry ale musicie sobie poradzić bez tego. W razie potrzeby kontaktu z Zeusem proszę pisać na Discordzie lub pingować.

SYSTEM "LoJack"
W misji dostępny będzie system namierzania działający na zasadzie odbiornika (ACE_MicroDAGR) oraz nadajnika (ACE_Cellphone). Gracze posiadający te urządzenia będą mieli w menu akcji opcję ich włączenia i wyłączenia. Nadajnik nie wydaje dźwięków poza włączeniem i wyłączeniem, działa tak długo aż nie zostanie wyłączony lub nie zostanie wyrzucony z ekwipunku. Odbiornik wydaje dźwięki oraz ma “antenę kierunkową” pokrywającą strefę 180* przed graczem - im dokładniej ustawiona w kierunku źródła tym szybszy i wyższy dźwięk wydaje odbiornik. Jednostajny dźwięk przy włączonym odbiorniku oznacza, że nadajnik znajduje się poza zasięgiem lub jest aktualnie wyłączony. Sygnał może być namierzony z odległości maksymalnie 2000 metrów. Nie ma możliwości określenia odległości od źródła sygnału.

POZIOM ZEUSA
Zangalewa.

RESPAWNY
Nie ma. Permadeath od początku. Brak MEV. Good luck, have fun.

MODY
Misja zostanie przeprowadzona w oparciu o customowy modset “Zangalewa” - HTML do pobrania na http://modlist.armaforces.com/#/download/zangalewa