Operacja "Sleeping Tiger" - Tanoa - 15.01.2019 20:00


#1

PRZYPOMINAM O ZAKTUALIZOWANYM “REGULAMINIE”


Operacja "Sleeping Tiger" - Tanoa

TŁO FABULARNE

Tanoańskie kartele narkotykowe opanowały w całości południową wyspę archipelagu, tworząc dogodny przyczółek do przerzutu narkotyków i sprowadzania broni zza granicy. Nie nękani przez kogokolwiek i coraz bardziej rosnący w siłę watażkowie stali się zachłanni i powoli zaczynają ekspansję na główną wyspę. Udało im się częściowo opanować południowo-wschodni obszar głównej wyspy i są bliscy zajęcia największego lotniska archipelagu.

Międzynarodowe organizacje coraz silniej naciskają na rząd Tanoi aby ten podjął stanowcze działania i powstrzymał przestępcze bojówki, jednakże tanoańscy politycy, hojnie opłacani przez kartele, niespecjalnie kwapią się by cokolwiek zmieniać. Dopiero zagrożenie wycofaniem wsparcia gospodarczo-militarnego, blokadą morską i w dalszej perspektywie inwazją ze strony Standów Zjednoczonych mobilizuje ich do działania.

Wasza jednostka została wyznaczona do wykonania zadania odbicia obszaru opanowanego przez kartele, znajdującego się na wschód i północny-wschód od FOB Whiskey. Zlokalizujcie i zniszczcie należące do bojówek kryjówki, składy broni i amunicji oraz fabryki i magazyny narkotyków. Ruszacie o zmierzchu, gdy żołnierze wroga ograniczają swoją aktywność.


OPIS MISJI

DANE WYWIADOWCZE
Pora dnia - zmierzch. Zachód słońca o 18:30 (45 minut od rozpoczęcia operacji). W nocy pełnia księżyca. Początkowo duże zachmurzenie i opady deszczu. Prognoza przewiduje całkowty zanik opadów i zachmurzenia w ciągu godziny od rozpoczęcia operacji co w połączeniu z pełnią powinno dać dobre warunki do planowanych działań nocnych. Możliwe lokalne mgły.

Przeciwnik jest dość dobrze uzbrojony i wyszkolony. Posiada ręczną broń maszynową oraz granatniki p-panc. Brak informacji na temat broni p-lot. Może dysponować pojazdami kołowymi i transporterami opancerzonymi ściągniętymi zza granicy. Oprócz lokalnych bojówek możliwa obecność sił najemnych. Północny wjazd na most jest bardzo silnie broniony, zachować szczególną ostrożność i w miarę możliwości unikać zbliżania się do niego.

W rejonie działań obecni są cywile.

SIŁY WŁASNE
Piechota HIDF (Sił Obronnych Wysp Horyzontu) w sile plutonu wspieranego przez śmigłowce UH-1H z wyrzutniami rakiet niekierowanych i karabinami maszynowymi M240.

Do dyspozycji piechoty oddano w FOB Whiskey pojazdy kołowe typu HMMWV z karabinami maszynowymi M2 oraz granatnikami automatycznymi Mk19. Drużyna wsparcia Kilo wyposażona jest w transportery opancerzone M113 z ciężkimi karabinami maszynowymi M2 oraz granatnikami automatycznymi Mk19.

W późniejszej fazie operacji po poprawie pogody możliwe wsparcie artyleryjskie z pożyczonej od USA baterii haubic samobieżnych M109A6 zlokalizowanej na jednej z wysp.


KWESTIE TECHNICZNE

ZAPISY NA MISJE
Pamiętaj, że zapisując się na ograniczone sloty i nie przychodząc skazujesz się na pogardę innych graczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapisy obejmują 50 slotów dla graczy BLUFORu. Należy liczyć się z tym, że w przypadku nadmiaru lub niedomiaru w poszczególnych sekcjach będą dokonywane roszady i gracz zostanie przeniesiony do innej ekipy niż ta do której się zapisywał.

Oprócz tego dostępne są dwa sloty dla Poseidona i Padawana, w sumie na misję wejdzie max 52 graczy.

Zapisy zostaną automatycznie zamknięte o 19:30 w dniu planowanej rozgrywki. Jeżeli będzie zbyt mało chętnych rozgrywka zostanie przełożona na inny termin.

POZIOM MILSIMU
Normalny. Nie jest wymagane szczególne RP ale nie będzie tolerancji dla robienia gnoju. Działacie jako jednostka wojskowa więc nie obowiązuje jakieś szczególne ROE - robicie to na co pozwoli dowódca.

POZIOM ZEUSA
1

RESPAWNY
Na misji będzie ograniczona liczba respawnów (15) która pozwoli jednej drużynie w całości maksymalnie jeden raz spaść z rowerka i ewentualnie pilotowi jak poleci gdzie nie trzeba. Po wyczerpaniu ticketów przejście na full permadeath. Od początku włączony będzie revive znany z misji z medevacami, gdzie jeżeli po określonym czasie ciężko ranny nie otrzyma pomocy - umiera na śmierć. W FOBie dostępny będzie M113 MEV oraz szpital.

 • Platoon Command [Zulu + Yankee] (2)
 • Alpha SL (2)
 • Alpha 1 BPP (6)
 • Alpha 2 BPP (6)
 • Bravo SL (2)
 • Bravo 1 BPP (6)
 • Bravo 2 BPP (6)
 • Charlie SL (2)
 • Charlie 1 BPP (6)
 • Charlie 2 BPP (6)
 • Mike [UH-1H] (2)
 • Kilo 1 [M113] (2)
 • Kilo 2 [M113] (2)
 • Jednak mnie nie będzie
 • Idę gdziekolwiek

0 głosujących


#2

Kilo1 -Strzelec/Dowódca


#3

To ja lece na kierowce


#4

Bravo 1 - Medyk


#5

Alpha 1 Medyk


#6

#7

#8