Operacja "Zmierzch" - Chongo, Angola - 05.06.2019 20:00


#1

Operacja "Zmierzch" - Chongo, Angola

TŁO FABULARNE

Prowincja Chongo, południowo-zachodnia Angola, bliżej nieokreślone czasy współczesne.

Po kolejnej w burzliwej historii tego państwa juncie wybuchły liczne powstania plemion nieuznających nowej władzy.

Mimo stanowczego oburzenia społeczności międzynarodowej żadne z państw członkowskich NATO ani ONZ obecnych w Afryce nie podejmuje oficjalnej, zbrojnej interwencji w celu opanowania sytuacji. Na teren Angoli udają się wyłącznie cywilne ekspedycje humanitarne a wraz z nimi wielu dziennikarzy wojennych wiedzionych chęcią informowania świata o trwających walkach.

Działająca w bliskiej współpracy z NATO, ulokowana w miasteczku Elsaville, komórka organizacji humanitarnej IDAP pewnego dnia przestaje dawać oznaki życia. Co więcej - wojska dyktatury porywają amerykańskiego dziennikarza odmawiając wydania go, nie ujawniając jednocześnie swoich zamiarów.

W związku z zaistniałą sytuacją dowództwo US Army naprędce podejmuje decyzje o nieoficjalnym wysłaniu do Angoli plutonu szkolących się w sąsiedniej Namibii Rangersów. Ich zadaniem będzie odbicie więzionego dziennikarza oraz ustalenie co stało się z IDAP.

Ze względu na charakter interwencji Rangersi działać będą w niemal całkowitym odosobnieniu, zdani wyłącznie na siebie - żadna z walczących w Angoli frakcji nie została poinformowana o ich działaniach i muszą spodziewać się wrogiego przyjęcia.


OPIS MISJI

DANE WYWIADOWCZE
Pora dnia - późne popołudnie przechodzące w zmierzch, około 3 godziny do zachodu słońca. Lekkie zachmurzenie, brak opadów, słaby wiatr. Wysoka temperatura powietrza i gruntu. Prognoza przewiduje podnoszenie się mgieł i całkowite rozproszenie zachmurzenia w miarę zapadania zmroku. W nocy pełnia.

Dokładne siły przeciwnika nieznane, należy spodziewać się zarówno słabo wyszkolonych bojówek jak i lepiej przygotowanych i uzbrojonych wojsk junty. Możliwe uzbrojone lekkie pojazdy kołowe, kołowe i gąsienicowe pojazdy opancerzone i nieliczne lotnictwo. Informator NATO podaje, że konwój z więźniem ma być eskortowany przez czołg.

W rejonie działań obecni są cywile.

SIŁY WŁASNE
Pluton Rangersów US Army. Do dyspozycji dwie wysłużone ciężarówki 5-tonowe M923A1 oraz pożyczony od innego pionu USSOCOM M1078A1R SOV z karabinem M2 którymi przybyliście z Namibii.

Wsparcie ograniczone do zrzutu pojazdów po zajęciu lotniska w Chongo.

ZADANIA

  1. Zajmijcie lotnisko w Chongo. Gdy wam się to uda na miejsce zostanie wysłane wsparcie. Uwaga - w mieście toczą się walki między wojskiem a rebeliantami - żadna frakcja nie jest wam przyjazna.

  2. Według informatora wkrótce na lotnisko wyrusza konwój z więźniem. Zatrzymajcie go i odbijcie jeńca. Najgodogniejszym miejscem na przeprowadzenie zasadzki jest zniszczona miejscowość Obupala.

  • Przed atakiem na konwój zniszczcie sterownię wieży komunikacyjnej aby uniemożliwić przeciwnikowi kontakt z kimkolwiek po drugiej stronie gór. Miejsce stanowi również dogodny punkt do obserwacji kierunku przyjazdu konwoju.
  1. NATO straciło kontakt z komórką pomocy humanitarnej IDAP w Elsaville. Spróbujcie odszukać zaginionych, zabezpieczcie stadion gdzie mieści się obóz oraz utrzymajcie go do czasu otrzymania nowych rozkazów.


KWESTIE TECHNICZNE

ZAPISY NA MISJE
Będą na discordzie. Ograniczona liczba miejsc - 2 drużyny po 16 osób (SL + 2x TL z sekcją), maksymalnie 32 osoby nie licząc Zeusa i ewentualnego Padawana. Nie ma Zulu - dowódcą operacji zostanie SL jednej z drużyn.

POZIOM MILSIMU
Wyłączone markery, GPS tylko jako zwykłe DAGRy w ograniczonej liczbie. Reszta raczej standardowa. RP nie jest wymagane ale nie będzie tolerancji dla robienia gnoju. Działacie jako jednostka wojskowa więc nie obowiązuje jakieś szczególne ROE - generalnie robicie to na co pozwoli dowódca.

POZIOM ZEUSA
500+

RESPAWNY
Nie ma. Permadeath od początku. Brak MEV. Powodzenia.

MODY
Misja zostanie przeprowadzona w oparciu o customowy modset. HTML będzie do pobrania na modlist.armaforces.com po jego publikacji. Ogłoszenie pojawi się na discordzie.


#2