Pomysły na misje


#1

Macie jakiś fajny pomysł na misję, ale nie chcecie jej samemu prowadzić, bo np. zeusowanie jest nudne, nie umiecie itp itd? Tutaj możecie dzielić się swoimi pomysłami, które na pewno będą dobrze wykorzystane.

Żeby utrzymać jakiś porządek, macie tutaj mniej więcej wzór:

Frakcja graczy:
Frakcja wrogich botów:
Czas/pogoda etc:
Krótki opis misji:
Notatki od autora, coś co pomoże stworzyć misję:


#2

Frakcja graczy: USA- Wietnam
Frakcja wrogich botów: VC
Czas/pogoda etc: dowolne
Krótki opis misji: Misja w stylu dawnego zeusa Ajvara, każda drużyna ma swój helikopter do transportowania pomiędzy celami/do wsparcia powietrznego


#4

Frakcja graczy: dowolna
Frakcja wrogich botów: dowolna
Czas/pogoda etc: dowolna
Krótki opis misji: Pluton pojazdów opancerzonych przetaczający się przez kolejne miasta atakowane przez sojuszniczą piechotę (boty) i bronione przez wrogie boty. Nad ich bezpieczeństwem z powietrza może czuwać jakaś helka.
Notatki od autora, coś co pomoże stworzyć misję: mapa która nada się do jazdy czołgami (dużo miejsca?)


#5

Frakcja graczy: wieśniaki (nie mylić z ludźmi ze wsi)
Frakcja wrogich botów: brak / inne wieśniaki
Czas/pogoda etc: dowolna
Krótki opis misji: PvP lub PvPvE w konwencji Capture The Flacha - jedna z drużyn musi zdobyć albo 1) flachę z wiochy przeciwnika, lub 2) flachę z wiochy bronionej przez boty i dotargać ją do swojej wiochy.
Notatki od autora, coś co pomoże stworzyć misję: Flacha jakaś w obiektach gry (chyba jest waniliowa?), broń raczej prosta, jakieś flinty, karabiny, dubeltówki, pistolety etc.


#6

Frakcja graczy: US of A / ten dobry Wietnam

Frakcja wrogich botów: VC

Czas/pogoda etc: Do ustalenia, ze wskazaniem na popołudnie (presja czasu przed zapadnięciem nocy lub ciemności jako dodatkowa komplikacja)

Krótki opis misji: Blufor zaczyna podzielony na 2 części:

  1. Oddział lub dwa w pułapce (jako US albo Wietnam, jeśli dwa to w różnych miejscach) z ograniczonymi zasobami - kilka botów blisko, większe siły nieprzyjaciela zaciskają coraz bardziej pętlę na szyi.
  2. Helka + oddział ratunkowy: US
    Oddział 1 ma za zadanie utrzymać pozycję do momentu uratowania lub przedrzeć się do LZ ewakuacji, oddział 2 wiadomo - ratunek.
    Notatki od autora, coś co pomoże stworzyć misję: Dodatkowe komplikacje do ustalenia za kulisami, żeby misja nie wyglądała jak “doleć do A, posadź helkę i miej nadzieję, że wszyscy zdążą się załadować”.
    Jeśli da się regulować poziom zakłóceń ACRE, można dodać utrudnioną komunikację, co by dodało wagi korzystaniu z rac/dymów.
    Przy dużej liczbie uczestników dałbym nawet możliwość grania VC i polowania na Blufor.

#7

Czyli w sumie Manhunt Vietnam :>


#8

W zasadzie tak.


#9

Pomysł na miesiąc teamtyczny: Mafia w latach 50-90. pewnie nie bylo by modów ale coś można by było skleić.


#10

Socjalkomunistyczne komanda morawieckiego gnębią prywaciarzy i odbierają im siłą majątki. Grupka fanatyków wędkarstwa zebrała się w lesie aby zaplanować powstanie przeciw tyranii większości, oraz obronić swoje ulubione sklepy z wędkami i wietrówkami przed bankructwem. Ich celem jest przejęcie chlewu obsranego gównem zwanego przez niektórych sejmem, oraz rozgłośni telewizyjno-radiowej siejącej socjalkomunistyczną propagandę.

Z pomocą wędkarzom przychodzą legendarne leśne dziadki, które są w posiadaniu starej, drugowojennej broni oraz amunicji, którą chętnie udostępnią.

Ponadto w okolicy kręcą się również agenci Mossadu. Mogą pomóc leśnym dziadkom, albo mogą nie pomóc…

Jak potoczy się dalej tragiczny los polskich przedsiębiorców?


#11

Zainspirowany dzisiejszym Zeusem i klimatami strzelania do policji proponuję Zeusa, w którym będziemy wcielać się w przemytników kokainum.

Przemyt można zorganizować drogą morską, lądową albo powietrzną. Zaczynamy z jakimś gównianym uzbrojeniem typu pistolet a z każdą przemyconą paczką kokainum dostajemy lepszy sprzęt.

Strzelamy do policji a policja do nas. A może nawet wojsko będzie… Może ktoś trafi na dołek i trzeba będzie go odbić… Także tego.

Taki pomysł na gównozeus.


#12

Planuję kampanię na mapie “Pulau” w tych klimatach.


#13

Zainspirowany jednym z moich ulubionych filmów wojennych proponuję misje w stylu oblężenia Jadotville, niekonieczne jako siły Irlandii ( ͡° ͜ʖ ͡°). W końcu dawno nie graliśmy niczego porządnego brudasami. Z doświadczenia wiem (ataki na plaże WW2) że Monkey lubi nas orać z km’ów i innych moździerzy.

https://www.filmweb.pl/film/Oblężenie+Jadotville-2016-737149

Pozdrawaim CZARNY