SPÓR O KAMIZELKI - RHS vs Madin

No elo.

Jest chyba spór o kamizelki z RHS, albo po prostu słychać tylko tych najgłośniejszych.
Z czego wynika spór?

Parę osób usilnie chce grać na kamizelkach z RHS. I nie dziwię im się, bo wyglądają naprawdę dobrze.
Jest jednak jeden olbrzymi problem z nimi.

Kamizelki RHS nie współgrają z naszymi ustawieniami.
Obecnie gramy na między innymi ustawieniach z hp x 3. Kamizelki z tego moda powodują dwa problemy:

1. przepuszczenie kuli, zgon na miejscu (bez przechodzenia w nieprzytomność)
  2. przechwytywanie wszystkiego jak leci, śmierć po 25 trafieniach. Bot musi jeszcze przeładować, by zabić 1 osobę.

Kamizelki z Army tego problemu nie mają. Jak by nie wyglądały, one po prostu działają. prawie zawsze przechodzi się najpierw w nieprzytomność, chyba że dostaniemy prosto w czerep (i to nie zawsze).
według mnie grywalność i balans > wygląd.

kto nie wierzy, proszę samemu sprawdzić:
https://drive.google.com/open?id=1p5FNaRztYUeHS2ayVqHNIRjKIDMDL6GS

taki np. Luetin09 również używa domyślnych kamizelek (hurr durr ale on to cośtam cośtam bla bla, zobacz na szaktaki bla bla bla dawaj kamizelki RHS bla durr!)

a w RHS? dostaniesz w dolną cześć kamizelki lub środek = umierasz na miejscu. Realistycznie? Pewnie tak. Grywalne? Nie powiedziałbym.
Jeśli ktoś oczekuje realizmu, istnieje sporo grup które zapewnią takie wrażenia na o wiele wyższym poziomie.

Od początku grupy testowaliśmy różnie ustawiania, hp od x1 do x5. Zgodnie wszyscy uznaliśmy, że x3 jest najlepiej.
Przy tych ustawieniach kamizelki RHS po prostu “bugują się”. wyjaśnione wyżej.

Te kamizelki są robione z myślą o “milsimie”. Te ustawienia nie współgrają z naszymi.
By móc ich normalnie używać, trzebaby wrócić do standardowego hp x 1.
BRZMI SUPER! KIEDY HP x 1?
Może być i od dzisiaj. Tylko wiąże się to z:

1. Instakill, prawie każdy postrzał w dowolną nieosłoniętą część ciała
  2. dostałeś w kamizelkę? fajnie, masz jakieś 50% szans że to przeżyjesz. Jeśli nie, zgon na miejscu
  3. masowe spadanie z rowerka jakiego świat nie widział

Ale wiadomo, podejście się zmienia. Kto był od początku to widział. Graliśmy z całkowicie wyłączoną śmiercią, podstawowy system medyczny itp. ale przyszło więcej osób, przyszły zmiany, wprowadzony zaawansowany systemu medyczny, respawn, hp x3 itp.

Zanim zaczęła się moja drama z kompem (listopad / grudzień) i musiałem odpuścić rozgrywki, w ~ 75% (?) to ja zeusowałem. I było całkiem sporo osób, nawet przybywało. Więc wychodzę z założenia, że ludziom taki typ rozgrywki jaki ja wprowadziłem, moja wizja tego jak grupa powinna wyglądać podoba się. Może i nietypowy i kontrowersyjny jak ten przykład z kamizelkami, ale jak widać… działa? Jakoś się znaleźliście w tej grupie.

Więc skoro mnie nie ma, chciałbym by taki klimat pozostał.

Może się mylę? Może jednak dać domyślne hp x 1 i kamizelki RHS?
Albo poczekać na mojego fixa do tych kamizelek O CZYM MÓWIĘ KILKA RAZY DZIENNIE ALE NADAL NIE DOCIERA DO NIEKTÓRYCH.

krótka ankieta, jeśli coś więcej chcesz dodać to napisz w komentarzu.

• Jest idealnie / dobrze tak jak jest. Mechanika luźnej rozgrywki, bez umierania na każdym błędnym kroku.
  • Nie interesuje mnie to nic na nic. Którym się szczela?
  • TYLKO RHS! dawaj kamizelki! hp x 1 bo już nie mogę patrzeć na te domyślne kamizelki! (częsty instakill na postrzał poza kamizelkę / duża szansa na śmierć po trafieniu w nią)

0 głosujących

do wyboru jest (przed fixem):

1. tak jak jest (albo jak powinno być), czyli hp x 3 i jesteś w stanie przeżyć 1 strzał, często 2 -3 i wtedy przejść przed śmiercią w nieprzytomność w 90% przypadków.

2. grać na RHS z hp x 1, gdzie każdy postrzał poza kamizelką jest śmiertelny. Nie przechodzisz w nieprzytomność, tylko umierarsz.

Można też 3) - kompletny bullshit, rhs + nasze ustawienia. kamizelka wytrzymująca 25 strzałów na siebie. No chyba że trafisz w sam środek kamizelki / trochę pod nią, to umierasz na miejscu.

Nie dyskutuje o wyglądzie, bo mogą się te kamizelki podobać. Mówię o mechanice. Jak dla mnie wariant nr. 1 ma najwięcej sensu.

Wersja video dla niedowiarków

aww shit…
You cannot add or remove poll options after the first 5 minutes. You should close this topic and create a new one instead.

FIX TAK CZY TAK NADCHODZI. PROSZĘ ZAZNACZYĆ OPCJĘ NA STAN AKTUALNY.

Mega kiepskie odpowiedzi, ale niech będzie. Ja jestem zadania że jak ktoś chce zrobić misje to niech daje jakie chce, bez sensu jest na siłę zabraniać. Czemu jak ktoś będzie chciał zrobić misje czymś innym niż Amerykanie zabraniać mu lub zmuszać do jakichś nędznych substytutów? Jestem za tym żeby wspierać różnorodność i kreatywność w tworzeniu misji, a nie na siłę wszystko unifikować, zagłosuje więc na tylko rhs mimo, że nie jest to zbyt precyzyjne.

Edit: A nie sorry, przeczytałem jeszcze raz te odpowiedzi i są mega chujowe a nie kiepskie, wiem że niby heheszki, ale ta ankieta jest tak gówniana, że jakby jej nie było.

Iteradmirator to jest kwestia na kolejne posiedzenie, odnośnie pełnej dowolności w tworzeniu (trzeba dokładnie ustalić jak kiedy gdzie itp.)

RHS nie działa z naszymi ustawieniami. Po prostu nie.

powinna być tam opcja CZEKAM NA FIXA A DO TEJ PORY SZKALUJE OBECNE USTAWIENIE, ale no nie mogę już edytować.

Czy te kamizelki popsuły się jakoś ostatnio czy co? Przecież graliśmy na nich całkiem długo. Według mnie było ok. Co jakiś czas ktoś umierał ale przecież tak samo raczej będzie na zwykłych.

A co do strzelania to czy tutaj nie chodzi bardziej o całą arme? Ile razy trafiają się boty w które 3 osoby strzelają 20 razy i nic.

Zaznaczyłem pierwszą opcje ale jak tak patrze to tam chyba chodzi o zmianę ich na vaniliowe więc mojego głosu nie liczcie (aczkolwiek te opcje wyboru są mylące) :d /O a jednak mogę zmienić głos xD

Więc lepiej by było jakbyś wstawił post na nowo. Z odpowiedziami typu Tak/Nie/Przetestowałbym/Poczekałbym na fixa. Niektórzy nie są w naszej grupie tak długo, aby pamiętać temat kamizelek RHS, a nie chcą brać udziału w głosowaniu na coś czego w życiu nie widzieli.

Kamizelki Vanilla vs RHS. nie mogę dać niestety tego wyżej więc jest tu.

• Vanilla kamizelki są dla mnie ok / mogę je znieść / podobają mi się . (jest ich trochę, my używaliśmy tylko 1 wariantu)
  • Mówiłem już, nic mnie to nie interesuje.
  • TYLKO RHS, NIE JAKIEŚ BEZBECKIE WANILIA REEE SZKALUJE WANILIĘ DO CZASU FIXA! DAWAĆ FIXA! (czyli po prostu czekam na fixa ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

0 głosujących

w moich loadoutach od paru miesięcy są kamizelki vanilla.

różnica między RHS a Vanilla:
Vanilla = dostajesz 2-3 strzały w okolice torso, dopiero padasz nieprzytomny.
RHS = pewne miejsca na kamizelce mają 0 pancerza, przez bug lub umyślne działanie autora.
Jeśli jednak trafisz w chronione miejsce, dopiero po 15 strzałach osoba pada. potem kolejne 10 by dobić.

Oczywiście, jeśli dostanie w głowę czy rękę nie ma to znaczenia jaka kamizelka. Boty nie zawsze trafiają w to samo miejsce.

Czyli wychodzi na to, że na twoich zeusach graliśmy na domyślnych a już np. na tych sapera czy mydła na rhs?

Pragnę też dodać że opcja że “dobrze tak jak jest” absolutnie nie pasuje, bo obecnie grywaliśmy na kamizelkach z RHSa, a mają one być zakazane. Opcja powinna się nazywać jakoś w stylu: Gramy tylko na amerykańskich oficjalnych presetach, a resztę wywalamy lub przerabiamy żeby wyglądały jak upośledzone.

WIem że dla ciebie chujowa ankieta, bo nie ma opcji “CHCE RHS PRZY USTAWIENIACH JAK JEST” bo sam mi tak mówiłeś.

Ale to po prostu nie działa. trafienia są ignorowane. Ja bardzo zwracam uwagę na mechanikę gry itp, nie sam wygląd.
to jest dla mnie “game breaking bug” coś takiego, że jedne trafienia są praktycznie kompletne ignorowane, inne od razu śmiertelne.
a naprawa tego banalnie prosta, użyć innej kamizelki gdzie żadnego z tych problemów nie ma. Bo jak na razie to walczenie bohatersko z problemami, które sami tworzymy.

Są 3 wyjścia:
a) zostać przy presetach jakie są
b) + rhs - mnożnik hp
c) czekać na fixa, czyli w sumie to samo co a)

Ale czy mu nie chodzi po prostu o to, że obecne pytania są mylące?

Opcja "Jest idealnie / dobrze tak jak jest."
Ja też byłem pewny, że tutaj chodzi o to aby RHS został.

Nie lepiej po prostu zrobić pytania:

1. Rhs zostaje + prace nad fixem
  2. Rhs zostaje + 1xhp
    3 Domyślne do czasu fixa
    4 Domyślne na zawsze

Epll bo do czasu jak byłem były presety moje, potem jak musiałem odpuścić rozgrywkę to zostawiłem swoje presety i gra miała być głównie na nich, bo poświęciłem sporo czasu na testowanie wszystkiego itp.

Nie wiedziałem że w międzyczasie te presety zostały wyjebane przez okno i ludzie probobili wszystko po swojemu.

Po prostu z tego co widzę inni nie testują tego co robią, patrzą tylko na wygląd i jazda. Przecież u mnie też na początku był RHS, potem zmieniłem na inne kamizelki bo raz powodowały nieśmiertelność, innym razem śmierć na miejscu bo postrzał w brzuch = zgon na miejscu.

A po śmierci nie wiesz jaki był powód dlaczego padłeś, gdzie dostałeś. to nie jest coś, co widać na 1 rzut oka. to bug w tym stylu:

tutaj też przecież ludzie grali tak przez wiele miesięcy, były turnieje w ten sposób prowadzone. No i są 2 wyjścia. Grać z takim bugiem nadal, lubi zrobić coś by go naprawić.

Ja wybrałem to 2.

To tak IMO jest workaround problemu. Bo buffujemy kamizelki słabe, a nerfimy te mocne. Gdzie tu sens? Przecież można zostawić kamizelki mocne i słabe. A tutaj chcemy odwrócić szalę. Niepotrzebna robota tylko. Moim zdaniem powinno być to HP x1. Żeby słabe kamizelki zostały słabymi (a nie średniakami przy x3). A te mocne zostały mocnymi (a nie over 9000) przy HP x3. Niepotrzebnej roboty jest dokładane. To dla mnie wygląda właśnie jak takie odwracanie stanu faktycznego jaki jest i to tworzy tylko dodatkową pracę.

Xanax hp x1 powoduje śmierć na miejscu po postrzelenu w nogę w ak z odległości 50-100m. To będzie rodziło wiele frustracji, a od tego są ekipy milsimowe.

Oj teraz też na misjach umierają po 1 strzale. Więc to nie jest jakaś wymówka.

I tu kurła nie chodzi o milsim, odczepcie się.

Nie wiem po prostu rozumiem, że to może i jest bug ale ja tego nie odczuwałem ani razu. Owszem zdarzały się jakieś trafienia na strzał ale praktycznie tak samo jest na wietnamie a tam rhs nie ma chyba.

Czy nie ma opcji aby dać kamizelki lepsze i gorsze i zrobić tak aby np. kamizelka która waży np. 2 kilo była słabsza niż ta która ma 10kg?

Bo po prostu według mnie robienie tego na domyślnych i hp 3x na każdej misji trochę też będzie przegięciem ale w drugą stronę.

inaczej.

PROSZĘ SAMEMU SPRAWDZIĆ I TESTOWAĆ RÓŻNE WARIANTY, KAMIZELEK MNOŻNIKA HP ITP.
https://drive.google.com/open?id=1p5FNaRztYUeHS2ayVqHNIRjKIDMDL6GS3

Bo widzę, że ja się produkuję, pokazuję na czym polega problem, tu i tu jest taki bug, nie chcę by grupa sprowadziła się do umierania na strzał czy przeżywania 20 pocisków w klatę, a jedyne co widzę z drugiej strony to:
ALE ONE WYGLĄDAJĄ ŁADNIE! WOLNOŚĆ LOADOŁTOM!

Ale są zbugowane, źle działają

ALE TERAZ TEŻ LUDZIE UMIERAJOM OD 1 STRZAŁU (tak, na mojej misji. dostał z 0.5 serią.)

na mnożniku x1 ludzie umerają z ak na strzał.

na mnożniku x3 jest się w stanie wytrzymać 1 strzał, przejść w nieorzytomność. Kamizelki z Vanilla powodują że przechodzi się w nieprzytomność po 2-3 strzałach ZAWSZE.

RHS powoduje nieśmiertelność praktycznie lub zgon na miejscu, zależnie od farta.

To jest bullshit, nie rozgrywka.

Na dowód daję cytat @anon36059298 z Discord

Saper9 - W zeszłą środę o 22:25
Misja z perspektywy Krystola:
-wyjdź zza drzewa
-zabłąkana kula trafia cię w ryj
-resp, uber, powrót
-idziesz sobie, ostrzał
-znowu jedna kulka
-resp i uber
-podchodzimy pod bazę
-przebiegamy
-jedna kulka
-resp, uber
-powrót
-jedna kulka
-resp uber

no to teraz pomnóż to przez ilość osób. Jeśli twoim argumentem jest, że teraz też tak się zdarza. hp x 1 na pewno będzie lepiej pod tym względem.