[WiP] GP Armaforces [v0.9]

:checkered_flag: GP Armaforces :checkered_flag:

Na fali ostatniej popularności gównotrybów postanowiłem wziąć się ponownie za wyścig, który był robiony wielokrotnie przez ludzi, ale nigdy tak porządnie. Opis:

Założenia:

MAPA: Altis - znalazłem świetną pętlę ładną drogą, do tego vanilia, więc dużo fps powinno być.

CZAS: Wyścig zdecydowanie w dzień

POGODA: Brak anomalii pogodowych, potrzebne dużo fps. Ograniczenie zasięgu widzenia do 2000 m i widzenia obiektów do 750 m.

TRASA: Pętla pomarańczową drogą przez miasto Kavala. Długość okrążenia to niecałe 10 km, bardzo zróżnicowany krajobraz, szybkie proste przez zabudowane obszary oraz wymagające zakręty czynią tę trasę całkiem przyjemną do jazdy. Start/meta znajduje się nieco na południe od skrzyżowania typu T.

SEKTORY: Trasa podzielona jest na 3 sektory. W pierwszym (zielonym) dominuje otwarta przestrzeń i lekkie zakręty, które można spokojnie brać z dużą prędkością. Drugi sektor (czerwony) to już nieco ostrzejsze zmiany kierunku, które co prawda również można szybko pokonywać, ale dodatkowo w terenie lekko zabudowanym, co powoduje iż można dać się zwieść i zakończyć rozgrywkę na pobliskim murze, barierce albo w wodzie. Trzeci sektor (niebieski) to teren miasta Kavala oraz trasa na północ od niego. Niewiele jest tu ostrych zakrętów, ale niektóre bywają zdradzieckie.

LICZBA GRACZY: Górny limit (slotów) to 24, chociaż wątpię, że aż tyle osób się zbierze do tego. Można się ścigać nawet we 2 osoby.

POJAZDY: Na tę chwilę: Wołga (Czarna), Golf IV 1.9 TDI, Offroad, Hatchback, SUV, Hatchback (sportowy).

SERWIS: Jak ktoś się rozwali na tyle, że nie może dojechać do pitstopu to ma RIP wyścig. Powinien spróbować w miarę możliwości usunąć pojazd z trasy.

SKRYPTY: Na tę chwilę zrobione są czasy okrążeń (w tym wyświetlanie najlepszego czasu) oraz zliczanie punktów kontrolnych. Będą zrobione najlepsze czasy sektorów oraz najlepsze czasy okrążeń i sektorów ze wszystkich graczy. Na koniec postaram się wymyślić jakiś mechanizm, który będzie ładnie przedstawiał, na której pozycji w wyścigu gracz się znajduje, ile traci do następnego itd.

TODO: Najlepsze czasy gracza w sektorach, najlepsze czasy okrążeń i sektorów na serwerze. Pozycja gracza w stawce. Różnica czasu w stosunku do następnego/poprzedniego gracza. Wyświetlanie otoczenia gracza w stawce. Wyścigowe UI. Układy UI: wyścigowy (pełne UI), treningowy (bez pozycji w stawce itd.) oraz obserwatora (UI jak w telewizji czyli pokazana pełna stawka na liście, może uda się, żeby po wybraniu śledzenia jakiegoś gracza pokazywało część jego wyścigowego UI). Pitstop na stacji benzynowej. Skrypt do przewracania pojazdu na koła. Skrypt do naprawienia pojazdu do stanu dojadę do pitstopu. Przypisanie pojazdu do gracza tak, że jeśli gracz zginie lub się oddali to pojazd znika, żeby nie zaśmiecać trasy.

POTENCJAŁ ROZBUDOWY: Jeśli mi się będzie chciało to jak najbardziej pomyślę nad pojazdem bezpieczeństwa. XD

INNE GP: Wyścig tylko na jednej trasie stałby się nudny zaraz. Jak tylko podstawowe skrypty zaczną działać poprawnie można zacząć z łatwością tworzyć nowe trasy, tym samym tworząc rozgrywki o Puchar Armaforces! [Pomijając pytania, tak będzie Excel].

Na razie to tyle. Kiedy będzie zrobione? Nie wiem kiedy będzie pierwsza grywalna wersja bez mojej pomocy, bo w sumie dużo nie brakuje, ale nic nie obiecuję. XD

Chętnie przyjmę pomysły i uwagi.

Lista modów

Pobieramy mody oba linki, HTML wrzucamy standardowo w launcher, a 7z wypakowujemy do głównego folderu gry i dodajemy jako mod lokalny.

Plik html (NIE ZAWIERA SOUNDTRACKÓW, TRZEBA WŁĄCZYĆ RĘCZNIE)
Plik 7z

Wnoszę o dodanie do puli pojazdów gokartów.

Ta trasa gokartami trwałaby z 3 razy dłużej niż normalnymi pojazdami. Jak dla mnie jedyną sensowną opcją na tej trasie są hatchbacki sportowe, reszta pojazdów jest za wolna. Lepsze byłyby jakieś pojazdy z workshopa, ale nie ma co liczyć na to raczej. Gdyby jednak to pomyślę nad specjalną listę modów na wyścigi, żeby zaoszczędzić kolejne fpsy.

Dziś 20.05 (Niedziela) odbędzie się pierwsze GP Armaforces na kółku Kavala. Zapraszam wszystkich chętnych na 19:00 by spróbować swoich sił w sesji treningowej, od 20:00 rozpocznie się sesja kwalifikacyjna a o 21:00 wystartuje wyścig.