[WiP] PvP - Jets - reaktywacja

Mam pomysł na reaktywację PvP na samoloty, tym razem nieco bardziej rozwinięty. Niestety work bardzo in progress bo muszę zrobić wszystko od zera (tamten pomysł porzucam, bo był słaby) + urozmaicić jakoś rozgrywkę. [Mam nadzieję, że @Krystol się nie obrazi za napisanie tego w podobny sposób ;)] Zajawka poniżej:

Założenia:

MAPA: Altis - największa dostępna, więc wybór jest oczywisty. Dużo miejsca na losowe cele do niszczenia, żeby rozgrywki nie wyglądały tak samo.

CZAS: Na początek w dzień, możliwość dodania opcji odpalenia w nocy czy o innej porze.

POGODA: Pochmurne niebo na tyle, żeby słońce nie przeszkadzało za bardzo.

STRONY: BLUFOR vs OPFOR - cele cywilne mogą się pojawić przy jakichś wieżach radiowych (PDK).

LICZBA GRACZY: różnie, rozgrywka prawdopodobnie asymetryczna (stosunek OPFOR:BLUFOR jakieś 1.5:1)

RESPAWNY: nieograniczone dla OPFORu - będzie miał do wyboru lotniska na wyspie (te, które nie są zniszczone). Ograniczone dla BLUFORu - za wykonane zadania będą przydzielane dodatkowe respawny.

BLUFOR: USA, które przypłynęło wprowadzić trochę demokracji. Start na lotniskowcu w losowym miejscu dookoła wyspy. Lotniskowiec będzie zniszczalny (gra się wtedy kończy przegraną BLUFORu). Do dyspozycji będą samoloty A-10C oraz F-16C/D (jeśli jakieś dojdą jeszcze to również będą dostępne, pomyślę nad F-22 albo Blackfishem).

OPFOR: Rosjanie, którzy zdecydowanie nie chcą amerykańskiej demokracji. Główna baza na centralnym lotnisku, pomniejsze bazy na każdym mniejszym. Lotnisko może zostać wyeliminowane z użytku po zniszczeniu czegoś tam na nim [coś wymyślę] i wtedy nie można już tam przyzywać samolotów ani się przezbrajać. Do dyspozycji będą rosyjskie samoloty MiG-29 oraz T-50.

CEL MISJI: BLUFOR ma za zadanie zniszczyć cele na wyspie (lub wyeliminować siły powietrzne OPFORu), a OPFOR musi ich bronić (lub wyeliminować siły powietrzne BLUFORu). Obie strony mogą próbować wyeliminować wroga poprzez zniszczenie jego punktów (w przypadku BLUFORu punktu - lotniskowca) respawnu.

POTENCJAŁ ROZBUDOWY: Możliwe, że jeśli tryb się przyjmie to rozbuduję go o jakieś losowe walki botów, które będą mogły prowadzić do przełomów czy coś takiego. Wtedy strona broniąca będzie musiała pomóc swoim botom odeprzeć atak - dojdzie element CAS - a tym samym pojawi się miejsce na działania helikopterów.

Na razie to tyle. Kiedy będzie zrobione? Nie wiem, miałem robić dużo rzeczy [Przyp. m.in. moja 3-misjowa kampania XD], więc pewnie nigdy, ale po presją tego że teraz znowu wchodzą gówno-gierki to i ja spróbuję się w ten trend jakoś wstrzelić. Może chociaż tutaj będę mógł sobie polatać bez krzykaczy nad uchem. XD

Chętnie przyjmę pomysły i uwagi.

23476873_884798455031112_637311938_n

Z uwagi na bardzo powolny postęp prac (brak XD) nad tym trybem został utworzony zastępczy tryb PvP na samoloty - PvP Jets L-159 Edition.

Główne aspekty:

• Brak uzbrojenia kierowanego (jedynie działko i rakiety niekierowane Hydra)!
  • Walka o kontrolę nad centralnym lotniskiem Altis (system podobny jak w WarThunder, należy być na pasie by zajmować strefę).
  • Możliwość przezbrojenia, tankowania i naprawy na centralnym lotnisku (należy być przez 15 sekund na głównym pasie).
  • Włączony data link we wszystkich samolotach.
  • Drużyny mają po 500 punktów na starcie i tracą 10 za każdy utracony samolot oraz 3 punkty co 5 sekund jeśli nie kontrolują strefy.