Współpraca z pojazdami


#1

Przygotowałem kilka przykładowych screenów jak się poruszać na pojazdach w mieście, drodze czy podczas postoju.

Ważne co sobie zapamiętujemy do końca zasiadając za sterami strzelca w pojeździe np hamwik nie wychodzimy praktycznie z niego do końca, siła tego km daje nam dużą przewagę nad wrogiem plus strzelec jest na podwyższeniu i ma lepszy punkt obserwacji. Natomiast załoga czołgu jak Abrams/T-80/Leopard: dowódca i ładowniczy wychodzi na zewnątrz i korzystając z broni zewnętrznej lub osobistej do dodatkowej obserwacji i lepszej komunikacji z piechotą. Piechota trzyma się minimum 1 metr od pojazdów gąsienicowych. Ważne aby cały czas zachować płyną komunikację pojazd<->piechota i wszystkie manewry odbywały się na małych prędkościach.

Przejazd pojazdami na zakładkę dzięki czemu można utrzymać nieduże odległości a podczas desyncu czy innych problemów nie najedziemy na siebie nawzajem.

Zabezpieczenie sektorów podczas postoju przez samochód nieuzbrojony w gotowości do odjazdu.

Zabezpieczeni sektorów z uzbrojonym pojazdem strzelec zawsze zostaje w pojeździe.

Takie ułożenie pozwala nam podczas kontaktu na obronę za pojazdem zarówno przy kontakcie z boku jak i frontu/tyłu. Strzelec cały czas zostaje w pojeździe.

Powolne poruszanie się korzystając z osłony pojazdu. Kierowca i strzelec w pojeździe.

Współpraca z opancerzonym transporterem. 2 strzelców z przodu ma funkcje spoterów może to być saper aby zabezpieczyć pojazd przed IED. Ich zadaniem jest też sprawdzenie terenu przed skrzyżowanie zakrętem aby pojazd nie wyjechał prosto na czołg/static wroga.

Pokonanie skrzyżowania za pomocą jednej drużyny + pojazd.

Jeśli zakręt pokonuje więcej pojazdów/drużyn pierwszy pojazd blokuje ruch zabezpiecza drogą którą nie podążamy.

Jeśli zatrzymujemy się w mieście pojazdy wykorzystujemy jak osłona/zapora. Strzelcy nie wychodzą z pojazdów. Na środku mamy miejsce do naszej “pracy”:przeszukanie budynku/leczenie rannych.

W otwartym polu ustawiamy pojazdy na zasadzie trójkąta aby zapewnić sobie osłonę 360 stopni a w środku mieć w miaro bezpieczne miejsce do “pracy”.

SYTUACJE AWARYJNE

Leczenie jednego rannego wykonujemy w pojeździe dające osłonę medykowi i rannemu.
W razie uszkodzenia pojazdu strzelec prowadzi ogień jak długo jest to możliwe załoga się desantuję i chowa za pojazdem. Pozostałe pojazdy osłaniają zniszczony pojazd dając osłonę załodze aby do nich się mogli załadować.


20181018234538_1|690x388
!